a sukienki naszych dziewczyn sa w kolorach pastelowych…

Za oknem lato w pełni. Tylko poranne mgły przypominają, że jesień czai się nieopodal. A w sl tyle fajnych rzeczy, że nie wiem które pierwsze kupować. Kiedy chodzę po sklepach mam tysiące pomysłów na nowe wpisy, ale kiedy staję oko w oko z moją kamerą pomysły gdzieś wyparowują. Tak samo było i tym razem. Od Kunglers wróciłam z pełnymi siatkami. Trafiłam tam zwabiona prezentem grupowym, o którym dowiedziałam się z polskiego bloga o darmówkach “freebiesowo“. A tam na wieszakach tyle ciekawych rzeczy! Kupiłam trzy bluzki z zamiarem pokazania ich na blogu. Ale po godzinie przymiarek ostał się tylko jeden outfit. Połączenie delikatnej bluzki z Kunglers i spódnicy z Closet. Do tego kompletu aż prosiły się kolczyki i bransoletki z nowej kolekcji Zaary. Z kolekcji, która wykończyła mój stan konta. I na koniec prawdziwa wisienka na ciasteczku – buty Maitreyi. Nic nie trzeba o nich pisać, wszystko już na pewno wiecie. Te paluszki… Widzieliście te paluszki? Nie. Nie da się o nich nie pisać…

It’s high summer. Only morning’s foggs reminds me that autumn is just around the corner. And in Sl is so many new cool stuffs that I can’t decide wich one to buy first. When I shop I have plenty of ideas for new posts but when I finally start shooting they jus fade away. It was like that today too! I came with full bags from Kunglers. I went there tempted by group gift and I found so many great clothes hanging there! I’ve bought 3 shirts with intention to blog them but after an hour of trying I stayed only with one outfit. I paired that soft top with skirt from Closet. The new jewelry from Zaara were begging to join the outit (wich by the way killed my linden balance). And finally really cream on the cake – Maitreya’s sandals. I think I don’t have to write anything about them you already know everything! Oh those toes! Did you see them? There is no way to not write about them!

I jak, podoba Wam się?!
And how do you like it?!

Do następnego postu!
See you next time!
<3 Saba

a sukienki naszych dziewczyn sa w kolorach pastelowych...

skin: (v9) AOKI Light Purify
hair: [LeLutka]-CHRISTEN Hair – Ash Blond
shirt: (Kunglers) Mariana – camomille
skirt: **THE CLOSET**H.W.FrillSkirtIVY
shoes: Maitreya Gold – IXkin Pearl-Duo
bag: [LeLutka]-LoveJUNKYbag/FULLsand
jellewery: Zaara : Sadaf shell bracelets/Hiral Earrings *shell*

2 Comments »

  1. słodziutkie, super :)

  2. Saba Horan said

    Dzięki! To moja Saba taka słodziutka cała jest. Jeszcze nie udało mi się ubrać jej na gorzko, słono`czy pieprznie. Ale próbuję dalej!

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

%d bloggers like this: